Strona wykorzystuje pliki cookies, które usprawniają działanie serwisu. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. W innym wypadku ciasteczka będą umieszczane w pamięci Twojego urządzenia.

Hodowla Poszły w Las - promocja rasy
Pokaz Ogarów Polskich w Książenicach 09.05.2015r.

Relacja na gorąco:

Dnia 9-go maja 2015 r. na festynie rodzinnym V edycji Pikniku Ekologicznego - w ekskluzywnym otoczeniu w Książenicach (Miasto-Ogród-Książenice k/Grodziska Mazowieckiego) odbył się pokaz ogarów polskich. Pogoda była ciepła i słoneczna, ludzi moc. Dużo atrakcji: stragany z ekologiczną żywnością, naturalne kosmetyki, piękne rękodzieło, kiermasze ogrodnicze i wiele innych cudów. Na takim zgodnym z naturą tle nasze ogary zaprezentowały się znakomicie.
Na wysokiej scenie pojawiły się kolejno zapowiadane: Aria Poszły w Las razem ze swoją babcią Harmonią Z Południowej Kniei oraz dwa młode ogarki: wspaniały Gładysz Poszły w Las oraz przesłodki Mistrz (Ogi) Ostoja znad Łyny. Ogary stały dumnie i grzecznie obok swoich przewodników. Ludzie masowo brali nasze kolorowe ulotki przygotowane przez organizatorów przy scenie. Ja długo opowiadałam o naszej rodzimej rasie, trochę o historii ogara ale głównie o tym jaki ten pies jest teraz. Słuchaczy było wielu a i potem odzew ze strony publiczności był ogromny. Po zejściu ze sceny, dzieci tuliły się do aksamitnych łebków naszych ogarów a ich rodzice obstąpili przewodników i wypytywali nas z ciekawością o wiele ogarzych spraw i długo jeszcze odpowiadaliśmy na zadawane pytania. Była i wzruszająca chwila, gdy autystyczny mały chłopczyk, który panicznie boi się psów, odważył się i zaczął dotykać a potem głaskać piąstką posiwiały łepek mojej babci Harmosi a ona wiedziała jak się zachować i stała niemal w bezruchu by nie spłoszyć zafascynowanego tą nieznaną dotąd czynnością malca. Nie wiem czy chłopczyk pozbył się lęków, pewnie nie, ale wiem, że to był dla niego ogromny krok naprzód. Ogary mają dogoterapeutyczne wyczucie i swoją naturalną wiedzę i mądrość…a weteranka Harmonia jest pod tym względem niezwykła… ależ te ogary umieją czarować i dzieci i dorosłych…
A potem ogarze spotkanie w Książenicach zamieniło się w czas na wspólny spacer na książenickich rozległych łąkach. Od organizatorów dla psów i ich przewodników na koniec czekały prezenty a i była pyszna karkóweczka i kiełbaski z grilla w poczęstunku. Teraz moje suki odsypiają psioszczęśliwe. To była nader udana impreza!.
Patrząc na zainteresowanie jakie wzbudziły nasze psy i pokaz, mam kolejny dowód na to, jak praca nad promocją jest bardzo ogarom potrzebna bo wiedza o ogarach w narodzie… niestety nadal minimalna lub żadna.
Było pięknie i dziękujemy Fundacji Miasto-Ogród-Książenice i panu Burmistrzowi Grodziska Mazowieckiego i mamy nadzieję na pokaz i tak udane spotkanie w roku przyszłym.

Beata Bleja
9 maj 2015r.

* * * * * * *

7 maja 2016 roku znowu spotkaliśmy się na Pikniku w Książenicach. I tym razem było i ogarzo i wspaniale! Może znowu spotkamy się za rok!

Pokaz Ksiazenice 2016r

GLADYSZ Ksiazenice2016r

7 maj 2016 - GŁADYSZ Poszły w Las puszczał takie ogarze oko do publiczności...


Beata Bleja

maj 2016r